Teoretyczny konserwatyzm

Polska pod rządami PiS nie wypowie genderowej konwencji antyprzemocowej – wynika ze słów Jarosława Kaczyńskiego, jakie padły podczas spotkania z wyborcami w Trzciance. Prezes partii rządzącej, niejako na pocieszenie, zapowiedział, że dopóki rządzi jego formacja, to w naszym kraju nie zostaną wprowadzone „małżeństwa” homoseksualne.

 

Zdaniem szefa PiS wycofanie się Polski z ratyfikacji tzw. konwencji antyprzemocowej nie ma sensu, gdyż obecnie nie istnieją praktyczne skutki obowiązywania zapisów. Natomiast dokonanie w tej sprawie prawnego zwrotu doprowadziłoby do kolejnego ataku na nasz kraj. Jarosław Kaczyński nie widzi więc potrzeby wszczynania kolejnej awantury.

 

Jednak w ocenie prezesa PiS konwencja jest Polsce niepotrzebna, gdyż nasze prawo karne chroni kobiety przed przemocą, zaś statystyki międzynarodowe pokazują, że w naszej Ojczyźnie kobiety traktuje się dobrze.

 

Jarosław Kaczyński zapewnił natomiast, że za rządów PiS nie zostaną w Polsce wprowadzone „małżeństwa” homoseksualne, co zgromadzeni na spotkaniu w Trzciance przyjęli z entuzjazmem. Marne to jednak pocieszenie, gdyż nikt nie spodziewał się, aby Prawo i Sprawiedliwość chciało wprowadzać takie prawne wynaturzenia, zaś w temacie genderowej konwencji antyprzemocowej z rządami PiS wiązano spore nadzieje.

 

Źródło: gosc.pl

 

Dodaj komentarz